Demir Hayat Sigorta Genel Müdürlük Ofisi
  • Proje Kapsamı TASARIM & UYGULAMA
  • Yer Özsezen İş Merkezi Şişli
  • Alan 700 M2
  • Yıl 2017

Demir Hayat Sigorta Genel Müdürlük Ofisi

Demir Hayat Sigorta ülkemizde uzun yıllardır tanınan ve ağırlıklı sağlık sigortası alanında hizmet veren sigorta şirketlerinden biridir.

Demir Hayat Sigorta Genel Müdürlük Ofisi İstanbul Esentepe’de Özsezen İş Merkezi’nde bir tam katta 500 m2 lik bir ofis alanda yer almaktadır. Proje 2017 yılı Ocak ayında başlamış ve aynı yıl Nisan ayında teslim edilmiştir.

Aynı binanın farklı bir katında yer alan şirketin taşınma nedeni yeni yönetim anlayışı ile birlikte değişen şirket yapısının çalışma ortamına yansıtılması ve çalışan memnuniyetinin yükseltilmesi olmuştu.

Projenin tasarım aşamasından itibaren en zorlu kısmı kat yüksekliğini mümkün olduğunca maksimumda net yükseklik olarak kullanıcılara hissettirebilmek ve ferah bir hacim yaratabilmekti.

Bu noktada çözüm olarak, binanın mevcut elektromekanik sistemini açık ofisi çevreleyen bir alçıpanel bant sistemi içine yerleştirerek orta bölümde tamamen açık tavan sistemi kullanıldı. Kaset döşemelerin içi yer yer farklı renklere boyanarak mevcut döşeme tasarımın bir öğesi haline dönüştürüldü. Bu şekilde kat yüksekliği optimum biçimde ofise dahil edilmiş oldu. Cephede yer alan yönetici ve toplantı odaları şeffaf cam bölme sistemleri kullanılarak tüm ofisin gün ışığından faydalanması sağlanmış oldu. Giriş bölümünde kullanılan beyaz renk ile aydınlık ferah ve modern bir atmosfer tasarlandı. Girişe yakın konumlanmış dairesel formlu toplantı odası ofis dışından gelen misafirlerin ağırlanacağı etkileyici bir mekan olarak kurgulandı.