Getinge
  • Proje Kapsamı TASARIM & UYGULAMA
  • Yer Allianz Tower Ataşehir
  • Alan 1200 m2
  • Yıl 2021

Getinge

Sağlık hizmetleri ve yaşam bilimleri alanlarında kalitenin iyileştirilmesi ve maliyet verimliliğine katkıda bulunan ürün ve sistemler için lider bir küresel tedarikçi olan Getinge firmasının İstanbul Merkez ofisi Allianz Tower 25. Katta ve toplam 1200 m2 alanda yer alıyor. Proje 2021 yılının Mayıs ayında başladı ve aynı yılın Ağustos ayında tasarım ve uygulama projesi olarak tamamlanarak teslim edildi.

Getinge firmasının sunmuş olduğu kurumsal kimlik ile bütünleşerek oluşturulan sade ve yenilikçi bir tasarım anlayışı benimsendi. İhtiyaç programına bağlı kalarak oluşturulan kapalı ve açık ofis birimleri pandemi koşullarında ön plana çıkan hibrit çalışma anlayışı ön planda tutularak planlandı. Buna bağlı olarak ana giriş bölümünde şirket çalışanlarını ve misafirler karşılayan bir paylaşımlı çalışma alanı ve sosyal alan oluşturuldu. Bu alanın çok fonksiyonlu kullanıma hizmet eden bir toplanma ve çalışma alanı olarak kullanılması planlandı.

İkincil bir giriş alanı oluşturularak bu alanda ihtiyaç programına göre istenen kapalı ofis alanları ve toplantı odaları oluşturuldu. Böylece ana sirkülasyon hattı korunarak her çalışma alanı için maksimumda gün ışığı sağlandı. Kapalı ofis odaları ve açık alan iki bölüme ayrılarak farklı çalışma ve sosyalleşme ihtiyaçlarına göre düşünülen masa düzeni oturma düzeni, telefonla görüşe alanı ve sosyal alan mevcut programda hibrit çalışma alanı ile beraber kurgulanıp çok fonksiyonlu bir karşılama alanı ve mekan çeşitliliği oluşturulmuş oldu. Projenin tasarımı Getinge’nin kurumsal yönlerini ve çalışma stratejisini yansıtan renkler ve malzemeler ile zenginleştirildi.