ISS GF İstanbul Ofis
  • Proje Kapsamı TASARIM & UYGULAMA
  • Yer Emaar Square
  • Alan 700 M2
  • Yıl 2020

ISS GF İstanbul Ofis

ISS GF İstanbul Ofis Emaar Square’de yarım katta ve toplam 600 m² alanda yer alıyor. Proje 2020 yılının Mart ayında başladı ve aynı yılın Mayıs ayında tamamlanarak teslim edildi.

Firmanın genç, dinamik ve büyüyen kurumsal yapısını yansıtan, Türkiye merkez (İstanbul) ve diğer bölge ofislerinde de uygulanabilir bir mimari dil oluşturulması hedeflenmiştir.

Renk paleti, mekân kurgusu ve dinamik formlarla firmanın kurumsal yapısına uyum sağlanmıştır. Açık ofis, kapalı ofis ve toplantı odası gibi alanların tamamı gün ışığından maksimum fayda sağlayacak şekilde planlanmış, açık tavan kurgusuyla aydınlık hissi artırılmıştır. Kullanıcının giriş ve resepsiyon alanından itibaren mekan derinliğini 3 boyutta algılaması hedeflenmiş; bu doğrultuda yapay bitki, cam bölücü, perde ve kumaş gibi unsurlardan faydalanılmıştır. Toplantı odası, phonebooth gibi seçilmiş bazı mekânlar turuncu renk ve standart uygulamaların dışında formlarla ön plana çıkartılmış, açık ofis, koridor gibi genel alanlar firma kurumsal görselleriyle desteklenmiştir.