Özersoylar Genel Müdürlük Ofisi
  • Proje Kapsamı TASARIM & UYGULAMA
  • Yer Emaar Square
  • Alan 700 M2
  • Yıl 2021

Özersoylar Genel Müdürlük Ofisi

Özersoylar Genel Müdürlük ofisi, İstanbul Emaar Ofis Bloğu’nda 700 metrekarelik alanda; 2 genel müdür odası, biri yönetim kurulu olmak üzere üç adet toplantı odası, yönetici odaları, açık ofis, resepsiyon ve lounge alanlarından oluşmaktadır. Proje design&built yöntemi ile 2021 Ocak ayında başlamış ve aynı yıl Mart ayında tamamlanmıştır.

Özersoylar, ham madde, gübre ve metal konularında uluslararası ticaret yapmakta olan bir aile şirketidir. Tasarım konsepti oluşturulurken firma çalışanlarına modern ve ferah bir çalışma ortamı sağlamak, misafirlere güvenilir ve etkileyici bir izlenim vermek hedeflenmiştir.

Ofisin genelinde elegan tasarım anlayışına uygun olarak, ahşap kaplı duvar panelleri ve mermer zemin kaplamaları tercih edilmiştir.

Resepsiyon alanında kaliteli, güçlü ve güvenilir bir ilk izlenim yaratmak üzere gri bej tonlar, gizli ışık detayları ve mermer kaplamalar kullanılmıştır. Lounge alanı resepsiyon alanının devamında misafirlerin tüm manzarayı hissedebileceği biçimde konumlandırılmıştır. Ofisin odak noktası olarak kurgulanan bu alan,  sosyalleşmeye ve esnek çalışmaya imkan veren, çok amaçlı bir mekan olarak düşünülmüştür.   

Sirkülasyonu sağlayan ana koridorun her iki ucunda yer alan peyzaj alanları ile çalışanların ve misafirlerin nefes alacağı ferah ve yeşil alanlar tasarlanmıştır.