Unico Sigorta Genel Müdürlük Ofisi
  • Proje Kapsamı DESIGN AND BUILD
  • Yer Nidakule Göztepe
  • Alan 1800 m2
  • Yıl 2015

Unico Sigorta Genel Müdürlük Ofisi

Unico Sigorta Genel Müdürlük Ofisi, İstanbul Göztepe Nidakule’de 2 katta ve toplamda 1800 m2’lik bir alanda yer almaktadır. Proje 2015 yılının Nisan ayında başladı ve aynı yılın Haziran ayında tamamlanarak teslim edildi.

1988 yılından günümüze dek Türk sigorta sektörünün köklü oyuncularından biri olan Aviva Sigorta, 2015 yılı Eylül ayı itibariyle yoluna Unico Sigorta olarak devam etmektedir. 

Projenin başlangıcında, firma, kurumsal stratejilerini yansıtacak, modern ve ferah bir çalışma alanı talep etmiştir. Mevcut binanın kat planını en iyi şekilde değerlendirecek biçimde oluşturulan plan kurgusu ve mekanlardaki canlı renk paleti kullanımı ile bu hedefe ulaşılmıştır.

Resepsiyon sade çizgileri ile kurumsal kimliği yansıtan güçlü bir ayna görevi görmektedir. Açık ve yarı açık çalışma mekanları gün ışığından üst düzey faydalanılacak şekilde konumlandırılmıştır. 

Tüm mekanlarda ince dokunuşlarla yaratılan noktasal farklılıklar, genel mekan atmosferine hakim olan minimalist etkiyi güçlendirmektedir.