Arvato Bertelsman İstanbul Ofisi
  • Proje Kapsamı DESIGN AND BUILD
  • Yer Şişli Plaza
  • Alan 3200 M2
  • Yıl 2016

Arvato Bertelsman İstanbul Ofisi

Arvato, Bertelsman, dijital teknolojiler konusunda dünyada 40 ülkede hizmet veren uluslararası teknoloji hizmetleri sağlayıcısıdır. Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren şirket, çağrı merkezi operasyonlarının yanı sıra bilgi işlem hizmetleri ve telekomünikasyon sektörlerine özel satış sonrası teknik destek hizmetleri de vermektedir. 

 

 

Arvato Bertelsman İstanbul ofisi, Şişli Plaza’da yer alan toplam 3200 metrekare kullanım alanına sahip, ilk iki katı call center üst katı yönetim bölümü olarak tasarlanmış bir ofis projesidir. Proje 2016 Mayıs ayında başlamış ve uygulama dahil aynı yılın Eylül ayında tamamlanmıştır.

Tasarım konsepti oluşturulurken genç çalışanlar için dinamik ve ferah bir çalışma ortamı sağlamak, ziyaretçilerde ise yaratıcı ve girişimci bir izlenim uyandırmak hedeflenmiştir. Bu ihtiyaca cevap verebilmek adına mevcut binanın eğrisel cephesi ve ofis alanının irrasyonel formundan faydalanılmış, birbiri içine geçen akışkan bir plan şeması oluşturulmaya çalışılmıştır. Her katta cephe boyunca açık ofis alanları kurgulanmış ve yerleşim planı oluşturulurken cepheden gelen gün ışığından maksimum fayda sağlayabilmek için görece geri planda yer alan toplantı odaları, şeffaf bölücüler kullanılarak oluşturulmuştur. 

Açık ofis bölümlerinde dinamik etkiyi güçlendirmek ve kat yüksekliğinden maksimum derecede faydalanabilmek amacıyla açık tavan tercih edilmiştir. Tavanda yer alan elektro-mekanik tesisat akustik özellikli boya ile boyanmış, gerekli yerlerde ses tutucu özellikli asma tavan çözümleri uygulanmıştır. 

Resepsiyon alanında güçlü güvenilir ve çarpıcı bir ilk izlenim yaratmak üzere, kurumsal renklerle birlikte açık tonlar ve kullanıcıyı iç mekana yönlendiren eğrisel formlar kullanılmıştır. Açık ve yarı açık çalışma mekanları gün ışığından üst düzey faydalanılacak şekilde konumlandırılmıştır. Bu mekanlarda mobilya ve aydınlatma elemanları ile sağlanan ritmik yerleşim, görsel elemanlar ve canlı renklere sahip toplantı odaları ile dengelenmektedir.  Ortak mekan olarak kafeterya, sosyalleşmeye ve dinlenmeye imkan veren, çok amaçlı bir mekan olarak düşünülmüştür.