Ceva Lojistik İstanbul Genel Merkezi
  • Proje Kapsamı TASARIM & UYGULAMA
  • Yer Emaar Square
  • Alan 4200 M2
  • Yıl 2020

Ceva Lojistik İstanbul Genel Merkezi

CEVA Lojistik İstanbul Genel Merkezi Emaar Square’de 3 katta ve toplam 3600 m² alanda yer alıyor. Proje 2019 yılının Kasım ayında başladı ve 2020 yılının Ocak ayında tamamlanarak teslim edildi.

Firmanın değişen kurumsal yapısıyla birlikte, minimal ve yalın bir tasarım dili oluşturulması ve kalabalık ekibin açık ofis ve kapalı yönetici odaları kurgusunda mekânı optimum verimle kullanması hedeflenmiştir.

Duvarlarda boyalı cam ve doğal ahşap kaplama, zeminde mermer görünümü ve sade bir tavanla, resepsiyon alanından başlayarak yalın tasarım dili ofisin tamamında uygulamaya geçirilmiştir. Firmanın çalışma sistemine uygun olarak, toplantı alanları ofis alanlarından ayrı bir bölgede kurgulanmış ve resepsiyondan bu alana doğrudan kontrollü geçiş sağlanmıştır. Kalabalık bir ekibin maksimum gün ışığı ve optimum mekan kullanımının hedeflenmesiyle planlanmış açık ofislerde zemin ve tavanda oluşturulan hareketle sirkülasyon alanının görsel takibi sağlanmış, acil durum kaçış güzergahları kırmızı renkle hem görsel hem fonksiyonel olarak farklılaştırılmıştır.