CMA CGM Türkiye Genel Müdürlük Ofisi
  • Proje Kapsamı TASARIM & UYGULAMA
  • Yer Emaar Square
  • Alan 2800 M2
  • Yıl 2020

CMA CGM Türkiye Genel Müdürlük Ofisi

2019 yılı Ekim ayında başlayan ve aynı yılın Aralık ayında teslim edilen CMA CGM Türkiye Genel Müdürlük ofisi, Emaar Ofis Bloğu’da 9 ve 10. katlarda yer almaktadır. Toplam 2800 metrekare kullanım alanına sahiptir. 9. kat resepsiyon alanı, açık ofis ve break-out,  üst kat ise toplantı odaları ve yönetim bölümü olarak tasarlanmış bir ofis projesidir. 

Tasarım konsepti oluşturulurken, şirket çalışanlarının konforunu sağlayacak çalışma alanları ve sosyal alanlar düşünülmüş, ziyaretçiler için enerjik ve yenilikçi bir izlenim bırakmak hedeflenmiştir. Açık ofis alanları, toplantı odaları ve yönetici odaları, gün ışığından maksimum faydalanacak şekilde konumlandırılmıştır. Kapalı odalar, sirkülasyon alanının gün ışığından maksimum fayda sağlaması için şeffaf cam bölme sistemleri kullanılarak oluşturulmuştur. 

Resepsiyon alanlarında güçlü ve güvenilir bir ilk izlenim yaratmak için, açık renkler, gizli aydınlatma detayları ve şirketin kurumsal kimliğini yansıtacak renkler ve detaylar kullanılmıştır. Genç çalışanlar için dinamik ve ferah bir çalışma ortamı sağlamak üzere break-out alanları oluşturulmuştur. Sosyal alanlar iş dışı aktivitelere ve esnek çalışmaya olanak tanıyan çok amaçlı alanlar olarak tasarlanmıştır.

Projenin en önemli noktalarından biri bu ölçekte bir ofis için oldukça kısa olan iş programı süresinde işin tamamlanması olmuştur. İyi organize olmuş proje ekibimiz ve yoğun çalışma temposu ile hedeflenen tarihte proje başarı teslim edilmiştir.