Kariyer
  • Proje Kapsamı TASARIM
  • Yer Anel Plaza
  • Alan 850 m2
  • Yıl 2021

Kariyer

Kariyer Genel Merkezi, İstanbul Ümraniye’de bulunan Anel Plaza’nın iki katında, bir katında Kariyer.net diğer katında Kariyer Arge olmak üzere toplam 1700 m2 alanda yer alıyordu. Covid-19 önlemleri ile değişen çalışma yapısına uygun olarak bu iki kat 850 m2 olan tek bir katta birlikte tasarlandı. Bu renovasyon projesi 2021 yılının Şubat ayında başladı ve aynı yılın Mart ayında tasarım projesi olarak teslim edildi.

Markanın yenilenen kurumsal dilini ve pandemi önlemleri ile değişen çalışma modelini yeni tasarıma yansıtmak planlanmıştı. Sabit çalışanlar ve dönüşümlü çalışanlar için ayrı mekânsal kurgu ve oturma düzeni ile çok fonksiyonlu yarı şeffaf çalışma alanları oluşturulması, yeni kurumsal renk ve görsellerin bu tasarıma aktarılması ve markanın yeni kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtacak sade, dinamik, ferah bir karşılama alanı oluşturulması tasarım süreci için önemli konulardı.

Yeni tasarım dilini oluştururken müşteri ve çalışanların ortak kullanımına açık, çok fonksiyonlu aynı zamanda ferah alanlar oluşturmak ilk çıkış noktamızdı. Resepsiyon alanının ayırdığı iki ayrı ofis olarak düzenlenen yerleşim planında, her iki ofiste de iç mekana girildiğinde çalışanların ortak kullanımına açık çalışma, dinlenme ve toplantı gibi ihtiyaçları karşılayan yarı şeffaf alanlar oluşturuldu. Yarı şeffaf bu alanlar toplantı ve sunum gibi ihtiyaçlar durumunda kullanılacak olan perde gibi ayırıcı modüller ile çalışanlara yarı özel alanlar sunmak hedeflendi. Açık ofis şeffaflık ve ferahlık kavramı vurgulanarak toplantı alanları, ortak alanlar, telefonla görüşme alanları ve çalışma alanları mekanın her yerinden algılanabileceği bir ortam yaratması sağlandı. Bu bağlamda bölücü duvarların yerini şeffaf cam bölücüler, yüksek bitkiler ve yarı şeffaf perdeler aldı.