KTM Kimyevi Maddeler Genel Müdürlük Ofisi
  • Proje Kapsamı DESIGN AND BUILD
  • Yer Nidakule Göztepe
  • Alan 900 M2
  • Yıl 2015

KTM Kimyevi Maddeler Genel Müdürlük Ofisi

KTM Kimyevi Maddeler ofisi, Göztepe Nidakule’de 900 metrekarelik alanda; 2 genel müdür odası, biri yönetim kurulu olmak üzere dört adet toplantı odası, açık ofis, resepsiyon, mutfak kafeterya alanlarından oluşmaktadır. Proje design&built yöntemi ile 2015 Ekim ayında başlamış ve aynı yılın Aralık ayında tamamlanmıştır.

KTM Kimyevi Maddeler, petrol ve petrol türevleri, petrokimyasallar, polimerler ve endüstriyel kimyasallar konusunda temsilcilik, dağıtım ve uluslararası ticaret yapmakta olan bir aile şirketidir. Tasarım konsepti oluşturulurken firma çalışanlarına konforlu ve ferah bir çalışma ortamı sağlamak, misafirlere güvenilir ve yenilikçi bir izlenim vermek hedeflenmiştir.

Ofisin genelinde modern tasarım anlayışına uygun olarak, açık tavan sistemi tercih edilmiştir. Mevcut kaset döşeme akustik özellikli boya ile boyanmış, gerekli yerlerde ses tutucu özellikli asma tavan çözümleri uygulanmıştır.

Resepsiyon alanında kaliteli, güçlü ve güvenilir bir ilk izlenim yaratmak üzere açık tonlar, gizli ışık detayları ve zeminde italyan carrara mermer kullanılmıştır. Açık ve yarı açık çalışma mekanları gün ışığından üst düzey faydalanılacak şekilde konumlandırılmıştır. Bu mekanlarda mobilya ve aydınlatma elemanları ile sağlanan aksiyel kurgu, görsel elemanlar ve canlı renklere sahip duvarlar ile dengelenmektedir.  Ortak mekan olarak kullanılacak olan kafeterya, sosyalleşmeye ve esnek çalışmaya imkan veren, çok amaçlı bir mekan olarak düşünülmüştür.