Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Genel Müdürlük Ofisi
  • Proje Kapsamı DESIGN AND BUILD
  • Yer Nidakule Göztepe
  • Alan 1800 m2
  • Yıl 2015

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Genel Müdürlük Ofisi

Sigorta Bilgi Merkezi, İstanbul Göztepe Nidakule’de 2 katta ve toplamda 1800 m2. Proje 2015 yılının Şubat ayında başladı ve aynı yılın Mayıs ayında tamamlanarak teslim edildi.

Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi, sigortacılık sektöründe her alanda güvenilirliği artırmayı amaçlayan yenilikçi, yarı özel yarı kamusal bir gözetim-denetim kuruluşudur. Firma, kurumsal stratejilerini ve ilerici tavırlarını yansıtacak, mütevazi ve ferah bir çalışma mekanı talep etmiştir. Mevcut yapının düzgün geometrik formunu tekrarlayacak şekilde tasarlanan rasyonel ve akılcı mekanlar bu ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

Rasyonel mekanların yarattığı etki, dinamik tavan geometrisi ile kırılmaya çalışılmıştır. Mekanları ferahlatmak amacıyla açık tavan sistemi tercih edilmiş ve kat yüksekliğinden maksimum derecede faydanılmıştır. Üst örtü tasarımı, akustik performansı sağlayacak şekilde ele alınmıştır; mevcut tavan akustik özellikli boya ile boyanmış, gerekli yerlerde ses tutucu özellikli asma tavan çözümleri uygulanmıştır.  

Resepsiyon sade çizgileri ile kurumsal kimliği yansıtan güçlü bir ayna görevi görmektedir. Açık ve yarı açık çalışma mekanları gün ışığından üst düzey faydalanılacak şekilde konumlandırılmıştır. 

Tüm mekanlarda ince dokunuşlarla yaratılan ufak farklılıklar, genel mekan atmosferine hakim olan minimalist etkiyi güçlendirmektedir.