Statkraft İstanbul Merkez ofisi
  • Proje Kapsamı TASARIM & UYGULAMA
  • Yer Emaar Square
  • Alan 700 M2
  • Yıl 2020

Statkraft İstanbul Merkez ofisi

Hidroelektrik alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Norveç merkezli Statkraft firmasının İstanbul Merkez ofisi, Emaar Ofis Binası 19. Katta  ve toplam 700 m2 alanda yer alıyor. Proje 2020 yılının  Şubat ayında başladı ve aynı yılın Haziran ayında tasarım ve uygulama projesi olarak tamamlanarak teslim edildi. 

Renkleri ve sade tasarımı ile Statkraft firmasının kurumsal yönleri ve çalışma stratejisini yansıtmak planlanmıştı. Açık ofis alanında şirket çalışanlarının standart ofis düzeni dışında çalışabileceği çok fonksiyonlu alanlar oluşturulması, ihtiyaç programına göre istenen kapalı ofis alanları, toplantı odalarının düzenlenmesi ve tüm ofis alanları için gün ışığından maksimumda yararlanabilmek tasarım sürecimiz için önemli konulardı.

Tasarım ve planlama aşamasında, kurumsal yapının ve kurumsal dilin etkisini tüm mekanlarda hissettirmek önceliğimizdi. Ofis girişinde çalışanları ve misafirleri karşılayan ferah bir resepsiyon alanı oluşturulurken, server, arşiv ve depo gibi hizmet alanları binanın çekirdek hattında; açık ofis, toplantı odaları ve yönetici odaları gibi çalışma alanları ise gün ışığını alabilecek şekilde dış cephe kenarında kurgulandı. Farklı çalışma ve sosyalleşme ihtiyaçlarına karşılık olarak düşünülen masa düzeni, oturma alanı, telefonla görüşme alanı ve sosyal alan mevcut programa eklenerek mekan çeşitliliği sağlandı. Bu alanlar firmanın kurumsal renkleri ve kurumsal kimliğini yansıtan görseller ile zenginleştirildi.